Vyberte stránku

Partneři

  1. ročník festivalu Multikulturní týden se koná pod záštitou senátorky Parlamentu ČR Miluše Horské, hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, primátora Statutárního města Pardubice Martina Charváta a rektora Univerzity Pardubice Libora Čapka.

Děkujeme všem partnerům za podporu.

Alliance Française de Pardubice

Alliance Française de Pardubice je český spolek založený v roce 1999 a je součástí mezinárodní organizace Nadace Francouzských aliancí, která působí na všech světových kontinentech. Jejím cílem je podpora francouzského jazyka prostřednictvím jeho výuky a pořádání jazykových zkoušek, podpora francouzské a frankofonní kultury prostřednictvím pořádání uměleckých a kulturních akcí (přednáška, workshopy, koncerty, výstavy, představení…) a podněcování mezikulturního dialogu, zejména francouzsko-českého.

www.francouzstina-pardubice.cz

Pardubická pražírna Barona Café

Naše pražírna se specializuje na světlé pražení kávy, díky kterému můžete v každé kávě najít různorodé chutě a vůně.  Kávu pro Vás pražíme s maximální precizností a snažíme se přitom zachytit skryté hodnoty kávy. Zrnka kávy pro Vás následně s pečlivostí přebíráme a vybíráme pouze ty nejlepší.

V naší pražírně Vám vybere kávu na míru a poradíme Vám jakou přípravu kávy zvolit pro dosažení maximálního požitku z kávy! Těšíme se na vás v Barona Café.

Facebook

Instagram

 

Foxconn Česká republika

Foxconn je globálním lídrem v poskytování kompletních IT řešení, produkci spotřební elektroniky a výrobě komponent pro komunikační a elektronická zařízení. Mezi její zákazníky patří renomované firmy světového významu. V ČR má závody v Pardubicích a Kutné Hoře. Oba regiony se Foxconn snaží podporovat finanční výpomocí i formou partnerství v různých projektech a akcích. Uvědomuje si totiž, jak důležité je být nejen dobrým zaměstnavatelem, ale i dobrým sousedem firmám, komunitám i jednotlivcům.

www.foxconn.cz

 

Sociocon

Sociocon představuje jednodenní studentskou konferenci Katedry sociální a kulturní antropologie. V rámci této akce prezentují výsledky své celoroční činnosti nejen akademičtí pracovníci, ale také naši studenti, absolventi, odborníci z jiných akademických pracovišť i specialisté z aplikovaných oborů. V rámci Socioconu je vytvářen i prostor pro oslovování široké veřejnosti. Jednotlivé odborné vstupy mohou mít podobu konferenčního příspěvku nebo dokumentárního filmu s antropologickou tématikou. 

Vitor Tavares Mendes

Vitor Tavares Mendes je zkušený tanečník s Kapverdskými kořeny, který pochází z Portugalska. Tancuje již od roku 2002. Zkušenosti má např. s Capoeirou, africkými tanci, Kizombou a Ghetto Zouk Dance. Vitor není jen tanečník, ale od roku 2013 je i fitness instruktorem.

Vitor jako hudebník vystupuje pod svým uměleckým jménem Mr. Energy Na Casa.

Mezi jeho hlavní hudební styly patří AfroSwing, AfroPop, RnB a Ghetto Zouk. Jeho písně jsou v anglickém a kreolském jazyce a jejich prostřednictvím zpěvák sdílí své životní zkušenosti.

H.P.M. Dance Studio Pardubice

Bylo založeno v roce 1997. Název studia vznikl z počátečních písmen jmen zakladatelek Hany Svobodové, Petry Vargové a Markéty Pejchové.

Skupina se věnuje modernímu scénickému a jazzovému tanci, ale nebrání se ani jiným tanečním experimentům například v baletních a street dance disciplínách.

Zakladatelky tanečního studia mají dlouholetou taneční praxi v pardubických tanečních souborech, na parketech Východočeského divadla i Klicperova divadla v Hradci Králové, kde účinkovaly např. ve švédském muzikálu Singoala.

Za svou 25letou historii dosáhlo HPM Dance Studio mnoha úspěchů nejen na celorepublikové úrovni, ale i v zahraničí. V roce 2012 se však HPM dočkalo svého největšího mezinárodního úspěchu s choreografií „She´s a pirate“, se kterou vyhrálo Mistrovství světa talentů „World Championship Performing Arts“ v Los Angeles, USA, v dětské kategorii. Tomuto jedinečnému úspěchu předcházela celá řada vítězství na Mistrovství České republiky či 1. Místo na Mistrovství Evropy v německém Selbu s další kvalifikací na Dance World Cup.

Facebook

Bulharský kulturní institut v Praze

Bulharský kulturní institut v Praze je oficiální kulturní institucí Bulharské republiky u nás. Je součástí sítě zahraničních Kulturních institutů spadajících pod bulharské Ministerstvo kultury.

Organizujeme bohatý kulturní program nejen v Praze, ale po celém území České republiky. Naším cílem je prezentovat bulharskou kulturu a kulturně-historické dědictví a posilovat dobré jméno Bulharské republiky.

Neustále se snažíme být aktivní součástí české kulturní scény. Proto spektrum naší činnosti zahrnuje výstavy, koncerty, literární čtení, projekce, prezentace, přednášky, vzdělávací programy a hry, workshopy, scénická vystoupení aj.

www.bki.cz

Evropské služby zaměstnanosti představují jednu z nejdůležitějších iniciativ veřejných služeb zaměstnanosti na evropském trhu práce. Službu zajišťuje více než 900 EURES poradců na území států EU, Norska, Lichtenštejnska, Islandu a Švýcarska. Na úřadech práce ČR působilo ke konci roku 2020 na jednotlivých pobočkách 30 EURES poradců. Zájemci o práci v zahraničí zde mohou získat komplexní informace o pracovních příležitostech, životních a pracovních podmínkách v členských zemích. EURES ČR také spolupracuje s českými zaměstnavateli, kteří nemohou najít vhodné kandidáty na tuzemském pracovním trhu. V neposlední řadě EURES poradci poskytují informace o návratu Čechům, kteří zvažují návrat ze zahraničí zpět do České republiky.

Seznam EURES poradců

 

Jsme Dům zahraniční spolupráce, průvodce mezinárodním vzděláváním. Staráme se o Erasmus+, Evropský sbor solidarity a o dalších 20 programů a sítí, díky kterým můžete vyjet do světa nebo se zapojit do mezinárodních projektů. Věříme, že osobní zahraniční zkušenost je k nezaplacení, proto informujeme o možnostech studia, stáží nebo dobrovolnictví v zahraničí.

www.dzs.cz

 

AfrikaansBulgarianCatalanCroatianCzechEnglishEsperantoFrenchGermanGreekHungarianItalianMongolianPolishPortugueseSlovakSpanishUkrainianVietnamese
UP